PartySaurus - Revival Iveta Bartošová
Sdílet na Facebook Zpět

Hudba - music

Zpěváci

upravit svůj profil

Video nahrávka

kód: 1062Revival Iveta Bartošová

Hudba jí zajímala už jako malou holčičku, jejím dětským přáním bylo být zpěvačka jako Iveta Bartošová“. Už na základní škole spolužáci zmiňovali určitou podobnost hlasu s Ivetou.

 

Prvním větším vystoupením  bylo v 17 letech účinkování v televizním pořadu CarusoŠou, které se jí podařilo vyhrát. Několik let pak byla členkou pop-rockové kapely  jako sólová zpěvačka. Kapela vystupovala převážně s vlastní tvorbu, kam Lu přispívala vlastními texty.

Bližší informace o kapele lze v knize Lukáše Trejbala s názvem: Nymburská rocková scéna 1985-2005, ke které patří i CD. Následovala kapela The Gappa, kde si Lu zazpívala převážně převzaté pop-rockové písně. Další spolupráce a hostování s heavy metalovou kapelou ROXOR, která se zabývá pouze vlastní tvorbou. Duety s Ondrou Markem jako písně „Zastavte čas“ a později „Hvězdář“. Lu si také zahrála i hereckou roli v úspěšném klipu kapely ROXOR k písni „Tvoje tvář“ a dále se objevuje také v nejnovějším klipu „Než skončí show“ apod. Lu si zahostovala také s kapelou TELEGRAF Petra Bašuse na výročních koncertech, objevuje se v jejich klipu k písni „Tisíce nás“ a je o ní zmínka s fotografií v knize „Telegraf Potulní hráči čtyřicet let v rocku“ jejíž autorem jsou Petr Bašus a Zdeněk Hejduk. V letech 2015-2016 zpívala s kapelou SALIERI jak na hudebních vystoupeních, tak účinkovala i v jejich divadelním podání rockové opery „Zajatci času“, která několikrát vyprodala Chlumecké divadlo.

 

Lucie byla fanoušky nominována několik let po sobě do regionální hudební ankety „Nymburský Otík“ do kategorie „Zpěvačka“ s umístěním během let na 2.-4. místě.

Lu si několikrát vyzkoušela i roli moderátorky. Poslední moderované akce roku 2018 byly na hudebním rockovém festivalu Rock of Sadká, který navštěvuje několik tisíc fanoušků a dále moderování Besedy s panem Peterem Freestonem (osobní asistent Freddieho Mercuryho) po předpremiéře a premiéře filmu Bohemian Rhapsody v Jičíně a Hořicích.

Lucka byla požádána na jedné společenské události, aby „něco“ zazpívala, a jelikož měl zvukař k dispozici pár hudebních základů písniček Ivety Bartošové, tak nebylo lepší volby. Reakce publika byla pro Lucii velké překvapení, lidé projevovali velký zájem a radost z těchto písní, byli překvapeni podobností hlasu a přicházeli si popovídat.

Kladné reakce na demo nahrávky s Lucčiným hlasem vyjádřili také některé známé osobnosti showbusinessu.

Lu: „Nikdy předtím bych se neodvážila ani uvažovat o stálém interpretování Ivetiných písní. To úžasné reakce lidí mě přiměly o tom vážně zauvažovat. Chtěla bych s veškerou úctou a co nejlépe budu moci, šířit dál její písně a připomínat je lidem, protože je jich tolik krásných a rádia nám pustí jednu za čas…“

Dotaz: